Menu Sluiten

Repertoire

Voorronde
Kandidaten spelen onderstaande drie werken en sturen daarvan de onbewerkte, ongemonteerde geluidsopnames in (via inschrijving online).

Matthias Weckmann
– Fantasia in D

Johann Sebastian Bach
– Trio in G, bewerkt naar 2e deel BWV 1039/2 = BWV 1027/2
Via deze link (Ed.Breitkopf). De coupure van 6 maten kan gerespecteerd worden of eventueel zelf aan de hand van BWV 1039 of 1027 weer aangevuld worden.

Franz Tunder
Komm, Heiliger Geist, Herre Gott

Ronde 1| Dag 1


Ronde 1 vindt plaats op twee opeenvolgende dagen. Er wordt op twee orgels gemusiceerd, het Timpe-orgel in de Nieuwe Kerk en het orgel in de Martinikerk.

Dag 1: Timpe-orgel, Nieuwe Kerk

Gerard Bunk
Keuze van één van onderstaande Charakterstücke, op. 54:
– Melodie
– Scherzando

Josef Rheinberger
Keuze van drie van onderstaande negen werken:
Charakterstücke op. 156:
– Nr. 1 Praeludium
– Nr. 3 Canzonetta
– Nr. 6 Duett
– Nr. 11 Passacaglia
Miscellaneen op. 174:
– Nr. 1 Romanze
– Nr. 2 Scherzoso
– Nr. 3 Aufschwung
– Nr. 5 Agitato
– Nr. 6 Improvisation

Robert Schumann
Keuze van één van onderstaande ‘Studien in kanonischer Form’, opus 56:
– Nr. 2 in A
– Nr. 4 in As
– Nr. 6 in B

Ronde 1| Dag 2


Dag 2: Martini-orgel, Martinikerk

Dietrich Buxtehude:
– Gelobet seist du, Jesu Christ BuxWV188

Christian Ritter:
– Sonatine in D

Johann Sebastian Bach:
Keuze uit:
– Praeludium en fuga in C BWV 545 + daartussen Largo uit Sonate V BWV 529
– Praeludium en fuga in G BWV 541 + daartussen Lente (zonder herhalingen) uit Sonate VI BWV 530

Ronde 2 – Halve finale


Tijdens de halve finale wordt er gemusiceerd op het Edskes-orgel in de Lutherse Kerk. Deelnemers spelen drie solowerken, plus een orgelconcert dat zij uitvoeren samen met de musici van het Luthers Bach Ensemble.

Dieterich Buxtehude
Keuze uit:
– Praeludium in G BuxWV 162
– Praeludium in g BuxWV 163

Johann Nicolaus Hanff
Keuze van één van deze drie koraalbewerkingen:
– Ein feste Burg
– Ach Gott, vom Himmel sieh darein
– Auf meinen lieben Gott

Henry Purcell
– Voluntary for double organ

Orgelconcert 
Deelnemers kiezen één van de twee onderstaande orgelconcerten:
– John Stanley: Concerto in c voor orgel, 2 violen en bas, op.10, nr. 4, via deze link
– Joseph Haydn: Concerto in F voor orgel, 2 violen en bas, Hob. XVIII: 7

Ronde 3 – Finale


De finale vindt plaats in de Martinikerk. De finalisten spelen vier werken: één van Scheidemann, één van Bach en twee van Brahms.

Heinrich Scheidemann
Keuze uit drie intavolaties:
– Benedicam Domino (Lassus)
– Dic nobis Maria
– Verbum caro factum est

Johann Sebastian Bach
Keuze uit:
– Fantasie en fuga in g BWV 542
– Toccata, Adagio en Fuga in C BWV 564

Johannes Brahms
Uit Choralvorspiele, op.posth.122:
– Nr.1 Mein Jesu, der du mich
– Nr.10 Herzlich tut mich verlangen (6/4)
Beide delen!

X Sluiten